Přihlášení Přihlášení přes Facebook Registrace

5 tipů na dárek pro babičku a dědečka!

S výběrem dárků pro seniory, tedy babičky a dědečky, si většina z nás láme hlavu. Dědeček tvrdí, že všechno má a babička nic nechce, protože jí stačí jen to, že jsme všichni zdraví. Jenže co když jim chceme udělat opravdovou radost? Přinášíme vám pět zaručených tipů na dárek pro seniory. Věříme, že se určitě necháte inspirovat! Ještě než dárky začnete vybírat, nechte si projít hlavou, co dědečka a babičku zajímá. Můžete vybrat klasiku jako každý rok, ale co je takhle překvapit něčím úplně novým? Třeba zrovna díky vám, najdou nového koníčka nebo poznají doposud nepoznané.

1. Počítačový kurz pro seniory Internet i počítače hýbou světem, a kdo dnes není online, jakoby nebyl. Generaci našich babiček a dědečků však tahle mánie nezasáhla, ovšem nikdy přece není pozdě! Zkuste je přihlásit na počítačový kurz pro seniory. Naučí se základní práce s počítačem i internetem a věřte, že je to bude nesmírně bavit. Navíc budou mít skvělý pocit, že zapadají mezi dnešní mladé.

2. Notebook či PC A když už zmiňujeme počítačový kurz, měli by naši milí senioři vlastnit i nějaký přístroj. Pořiďte jim tedy počítač nebo přenosný notebook, ať mají své dovednosti na čem trénovat a využít.

3. Zážitek Dalším tipem je darovat zážitek. Můžete vybrat oblíbené masáže, které prospějí každému staršímu člověku. Pokud chcete, aby si babička s dědečkem opravdu odpočinuli, kupte několikadenní wellness pobyt. V případě, že jsou babička i dědeček akční povahy, můžete vybrat například let vrtulníkem, jízdu ve staré vládní Tatře nebo mushing, to je jízda s psím spřežením. Zalíbit se jistě může i vyhlídkový let letadlem či balónem. Babičky ocení kurzy vaření, vybírejte však tak, abyste babičku neurazili!

4. Darujte domácího mazlíčka Stěžuje si babička, že je pořád sama? Pořiďte ji domácího mazlíčka. Takový milý pejsek je přeci nejlepším přítelem člověka a uvidíte, že pokud je váš rodič milovník zvířat, jistě tento dárek ocení. Ovšem doporučujeme nenápadnou konzultaci předem, ne vždycky se totiž takový pes nebo kočka hodí.

5. Mobilní telefon Pokud babička s dědou nemají mobilní telefony, měli byste jim alespoň jeden pořídit. Pro seniory se vyrábí speciální přístroje, které jsou velmi jednoduché. Mají dostatečně velkou označenou klávesnici a také displej. Velkou výhodou je tlačítko SOS, kdyby bylo opravdu nejhůř, telefon začne automaticky vytáčet čtyři předvolené kontakty, dokud se někomu nedovolá.

Miloš Matějíčka  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
test
josefa burianova  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
dobry rady,ale nevím jestli nato mají v dnešní době senioři naladu:o) ale líbylo byse mě dat bábičce let vrtulníkem :-D
Renata Červinková  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
moje babička by mě za tyhle dárky nepochválila
Andrea Vojtěchová  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
jak tak čtu ty nabídky-to by měla určitě babi radost,kdyby dostala pc-to by letěl nejdříve on a pak já -mobil už má ten pro seniory-jedna rada-babi vloni dostala poukaz k pedikérce-5 sezení-a bylo to domluvený,že paní přijela za ní domů-to se hodí-to si babi chválila
Olga K  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
tak nevím, jestli by moje babička a dědeček chtěli ovládat počítač, jsou jiná generace, která takové vymoženosti prostě nepotřebují a nechtějí si přidávat další práci s učením se něčeho jiného....Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé.

Přejít do archivu článků