Přihlášení Přihlášení přes Facebook Registrace

Jarní nálada

Znáte ten pocit, když vás místo otřesného zvuku budíku probudí hřející sluneční paprsky? Když nemusíte vyskočit během 5 minut z postele a utíkat se připravit do koupelny, kdy nemusíte chvátat na autobus a pak strávit celý den ve škole nebo v práci? Potom večer přijít domů a pokračovat v dalších otravných povinnostech? Mně se tohle podaří jen o víkendu, kdy nemusím vůbec ale opravdu vůbec nic dělat. wink

Program na víkend.

enlightenedJak trávíte víkendy? S kamarády, s rodinou, se svými protějšky, s domácími mazlíčky?

Vzhledem k tomu, že k nám pomalu, ale jistě přichází jaro je škoda sedět doma a nevyrazit alespoň na krátkou procházku. Během týdne jsme zavření v práci a ve škole, tak je třeba si jít pořádně provětrat hlavu a upustit od běžných starostí. Projít se probouzející se přírodou a nabýt energii ze slunečních paprsků.

Už když mě dnes ráno probudilo krásně hřející sluníčko, věděla jsem, co mě dnes čeká. Ranní cvičení, snídaně, uvařit oběd, uklidit a odpoledne pěkně dlouhá procházka. Nesmím zapomenout ani na přípravu zahrádky, kterou je třeba připravit pro brzkou výsadbu sazenic, sice to ještě chvíli potrvá, ale květen je tu co nevidět. V březnu je ten pravý čas na výsadbu semínek do květináčků. A jako každý rok, tak i letos se zaměřím na pěstování rajčat.

Rajčatová mánie.

Minulý rok jsem zasadila přesně 80 keřů různých druhů rajčat. blush Keříčkové, tyčkové, červené, žluté, oválné, kulaté, hruštičky, malé, velké – no bylo jich spousta. Celé dny jsem trávila na zahrádce a starala se o svůj rajčatový ráj. Od rána do večera – bavilo mě to. Denně jsem chodila domů s bedýnkou rajčat a nevěděla co s nimi dělat. Spotřeba byla menší než úroda. Letos mám v plánu jen 30 sazenic ze tří druhů. Ale kdoví jak to dopadne, pár sazenic na okně sežere kocour, některé se neuchytí a některé uschnou. Ale myslím, že i když jich přežije deset, o rajčata mít nouzi v létě nebudeme.

enlightenedCo vy a jarní přípravy. Připravujete zahrádky, sázíte semínka? Děláte velký jarní úklid nebo jarní očistu svého organismu? 

 

Monika Hrubá

blogerka Magiclistu

Svůj život se snažím prožít s úsměvem na tváři. Mým mottem je být vždy nad věcí. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na mě obrátit.


Martina Hrubá  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Také mám ráda probuzení do slunečného rána, hned je lepší nálada i navnazení vstát. Letos je u nás, ale stále zima, mrzne a tak se mi občas stane, že i skoro zaspím :-D. Na procházky se to u nás také zatím nehodí, je tu -6°C, to bych leda zmrzla. Sama žádné sazeničky nesázím, ale babička už papriky, rajčata i celery. Na velký převelikánský úklid se chystám s příchodem většího tepla.
Anna Tišnovská  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Já už letos svých 80 rajčat mám :D
Markéta Sedláková  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
letos na nás sluníčko nějak zapomnělo:(
Martina Hrubá  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Přece jenom je teprv až dnes začátek jara, po sluníčku bysme toho chtěli moc brzy...času dost.Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé.

Přejít do archivu článků