Přihlášení Přihlášení přes Facebook Registrace

Nový hit internetu? Meme komiks!

 

Nový hit internetu? Meme komiks!

Meme komiksy (Rage comics) jsou série webového komiksu s postavami, které jsou pro nové komiksy již předkresleny pomocí jednoduchého kreslícího softwaru, jako je MS Paint. Meme mohou být vytvořeny také podle slavných osobností atd... Tyto kreslené postavy většinou vyjadřují vztek nebo jednoduché emoce. Komiksy se obvykle používají k vyprávění příběhů opřené o skutečné životní zkušenosti a vždy končí vtipnou pointou.

Cílovou skupinou komiksů jsou především adolescenti. Z meme obličejů se vytváří nejen komiks, ale také vtipná videa či obrázkové koláže. Meme se dotýká všech současných témat – politiky, filmů, školy, ale především každodenních situací.

První amatérské komiksy se objevil v roce 2007 na webu 4chan a později se objevil na stránkách internetového fóra Reddit. U nás došlo k záplavě internetu českými meme komiksy minulý rok.

Z Meme je nyní fenomén – můžeme jej vidět na tričkách, hrnečcích, plakátech a především na internetu. Meme nás chce donutit  minimálně k úsměvu!

A co na to říkáte vy? Máte rádi Meme komiksy? Který je váš nejoblíbenější?

 

Petra Vojtěšková

blogerka Magiclistu

Jsem studentka Pedagogické fakulty MU v Brně, milovnice hudby, vtipů, filmů, stolních her a české literatury. Jinak jsem střeštěná holka, která má energie na rozdávání.


Jarek Mikeš  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Já jsem to nikdy nepochopil. Umělecká kvalita nula a přesto je to všude :-)
Monika Hrubá  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Některé mi přijdou vtipné, ale u těchhle sem pointu moc nepobrala :D :D
Nemesinka  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
První jsem vzala ze žebříčků nejoblíbenějších z memfun.cz, ten druhý si myslím, že všem studujícím něco připomene a ten vytvořený gif byl jeden s nejsdílenějších mezi kluky na fcb. Každý má jiný smysl pro humor =).
Julie Konečná  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
jo mně se libí to druhé:),
Monika Pavlasová  Uživatel je offline   před 8 roky 0 1
Tomu se musí přijít na chuť. Je to rychlé pro imitaci a lidi hned chápou o co gou :-)
Anna Gottvaldová  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Vím, že to dnes "letí" hlavně v ineternetovém portálu na facebooku u mladých teenagerů. Můj syn to také často shlíží a směje se tomu, až někdy málem puká smýchy. Někdo to odsuzuje a říká, že jsou to blbosti, nesmysli apod, ale sama za sebe musím říci, že na tom něco bude. Vtipné obrázky, které kolikrát rozveselí a navodí dobrou náladu.
Martina Hrubá  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Tyhle komiksy sleduju na facebookové stránce a já to tedy naprosto zbožňuju. Každý den si nějaké vyhledávám a směju se u nich, až se mi kolikrát chce i brečet. Někdo říká, že je to nesmyslné a trapné. Ale opravdu se někdy najde takový obrázek, kdy si myslíte, že takový problém v životě máte jen vy a najednou zjistíte, že se to stává každému.Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé.

Přejít do archivu článků