Přihlášení Přihlášení přes Facebook Registrace

Den D - svátek zamilovaných

 

Pomalu, ale jistě se blíží den D. Den, který pro někoho může být symbolem lásky, přátelství, věrnosti, ale pro spoustu lidí je spojen také se stresem, smutkem a depresemi. Jak už asi víte, jedná se od Den svatého Valentýna, který se každoročně slaví 14. února jako důkaz lásky mezi dvěma sobě blízkými osobami. Typickým symbolem lásky v tento den bývají květiny, bonboniéry, nebo různá přání a jiné dárky v podobě srdíčka.heart

Proč Valentýn?

Den svatého Valentýna si oblíbili, především mladí čerstvě zamilovaní lidé, kteří neváhají dát svému protějšku lásku najevo i v jakýkoliv jiný den. Ale výjimkou nejsou ani starší partneři. V dnešním uspěchaném světě, jsou to právě zaneprázdnění lidé, kteří si v tento den uvědomí, že tu nejsou sami, že mají někoho, kdo stojí stále při jejich boku, někoho kdo si zaslouží vědět, že právě láska je to pouto, které je drží spolu.

Stres

Valentýn však nemá jen tu pěknou stránku. Ne každý má přítele nebo přítelkyni, které by mohl obdarovat. Dotyčný nebo dotyčná se pak můžou cítit nějak znevýhodnění, zoufalí, bez nálady, bez úsměvu, v horších případech trpí depresemi nebo brečí do polštáře, protože jsou „už zase na Valentýna sami“. Těm všem bych chtěla vzkázat, že všechno jednou příjde. wink Vždyť je to jen jeden z 365 dní, který se dá strávit stejně tak, jako jakýkoliv jiný den.

Pokud však někomu radost udělat chcete a nemáte přítele, zkuste překvapit kamarádku nebo kamaráda, který je na tom stejně jako vy. Určitě je lepší udělat si dámskou (pánskou) jízdu – zajít na pizzu, do kina, do baru, popovídat si společně o problémech, než sedět doma a truchlit.

Dárky

Druhou podle mě zápornou stránkou Valentýna je to, že nevíme, čím svůj protějšek obdarovat. Trávíme hodiny hledáním vhodného dárku, tak aby nebyl moc levný ani drahý, velký ani malý. Ale proč? Protože v televizi běžela reklama, že si vaše přítelkyně přeje telefon Hello Kitty a přítel nejnovější PC hru, že s tímto dárkem budou určitě spokojeni? Celé tyhle nákupní problémy mi příjdou úplně zbytečné, protože podle mě není láska o dárcích, ale o skutcích. Řekla bych, že nejlepším "dárkem"  je společný zážitek - večeře, masáž nebo kino. A proč? Protože zážitky, hlavně ty pěkné si pamatujeme celý život.

 

A co si o Valentýnu myslíte vy? Je pro Vás tenhle den nějak vyjímečný, nebo ho berete jako každý jiný den? Kupujete svým protějškům dárky a jaké?
Pište do komentářů. mail

Monika Hrubá

blogerka Magiclistu

Svůj život se snažím prožít s úsměvem na tváři. Mým mottem je být vždy nad věcí. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na mě obrátit.


Jarek Mikeš  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Já to nikdy neslavil. Přijde mi to umělé, dárky a překvapení jdou dávat pořád.

Ale pro mladé to asi je o tom být IN a jet s mainstreamem ...
Julie Konečná  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Valentýn taky nemusím a neslavím, ale co znám kamarádky, tak ty jdou třeba s přítelem na večeri či to kino
Anna Tišnovská  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
A to my to s přítelem sabotujeme :D Je to příliš komerční a vyumělkované. Letos jsme se rozhodli koukat doma na My Fair Lady - v teplákách a s něčím dobrým na zub. Proč si dělat násilí, když oba nesnášíme, když musíme dělat něco, co se prostě "dělat má"?
Monika Hrubá  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Aničko líp bych to nevystihla :D
Monika Pavlasová  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Podle mně je dobré, že se vlna "negace" i o komerčním svátku trošku zmírní. A lidi jsou schopni se zastavit a chvíli se věnovat sobě a né práci a honbě za něčím co je šťasným neudělá.

To máte to stejné s Vánocema.. Zase bych to tak neodsuzovala. Je pravda, že toho nejvíc využívají obchodníci, ale to je svět ve kterém teď žijeme. A lepší to pravděpodobně nebude.
Anna Gottvaldová  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
V mládí jsem tento svátek sv. Valentýna zprvu odsuzovala a nijak zvláště jsem ho nikdy neslavila, maximálně obdarování nějaké čokolády a pěkného přáníčka. Později mi to přišlo moc komerční a umělé. Všude jen neustálé reklamy na dárečky a to mi znechutilo tento svátek. Nyní s manželem Valentýna slavíme jen tak lehce. Dostala jsem od něho kytici růží, vínečko a pochoutky a udělali jsme si pěkný večer. Já jsem tentokrát nedarovala nic a nechala jsem to na manželovi. Vím, že můj syn své přítelkyni také daroval kytičku, jahůdky a ještě lávové kameny, které slouží k masáží, což je si myslím velmi dobrý nápad na dárek pro mladé. Takže tento svátek ani neodsuzuji, ani nevítám.
Martina Hrubá  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Proti Valentýnu nic nemám. Je pravda, že to někdo bere tak, že se láska nemá projevovat jen v tento určitý den, ale zase né každý má tolik času si udělat čas na romantiku a někam si se svou drahou polovičkou zajít ;-).
Markéta Sedláková  Uživatel je offline   před 8 roky 0 0
Já myslim že to je super příležitost udělat si hezký den:) většinou ho nesnáši ti kdo jsou sami:)Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé.

Přejít do archivu článků