Přihlášení Přihlášení přes Facebook Registrace

Zachumlat!

Tak já vám nevím, to je jako kdyby se ta příroda nemohla rozhodnout. Nejdřív to vypadá, že už bude teplo, pak zase nasněží dvacet centimetrů sněhu. Tady v Brně už mají silničáři letní spánek (u nich to funguje přesně obráceně než u medvědů), což se dnes velmi znatelně podepsalo nejen na dopravní situaci v centru, ale také na zasněžených hlavách a namrzlých nosech značného množství rozzuřených lidí na zastávkách. Protože by chladné počasí mělo vydržet minimálně do Velikonoc, rozhodně ještě neodkládejte rukavice, neschovávejte čepice do krabic a šály do šuplíků. Ostatně šály i čepice mohou být zajímavým módním doplňkem...

 

„Nenosím čepici, protože mi nesluší.“

I když si myslíte, že v čepici vypadáte příliš kulatě, málo vlasatě, hodně ušatě nebo zkrátka „blbě“, vězte, že na tom nejste o nic hůř než kdokoli jiný na ulici. Čepici nikdo nenosí, pokud nemusí. Jenže! Málokdo si uvědomuje, že přes hlavu z těla uniká až 60% tělesného tepla. Každý lékař vám vysvětlí, že opakované záněty dutin si člověk způsobuje nejčastěji sám – prostým prochladnutím. Přitom preventivní opatření je tak jednoduché – čepice! Vyhnete se nepříjemné a bolestivé rýmě, ucpaným dutinám a migrénám. Částečně by lebku sice měly chránit ještě vlasy, ale ne každý zrovna oplývá bujnou hřívou. Pro holohlavé, plešaté pány či muže se střihem care (tzv. „na ježka“) by měla být pokrývka hlavy samozřejmostí!

 

Takhle se nosí čepice ála šmoula ! cheeky

Mám na výběr?

To je otázka! Samozřejmě! Moderní klobouk, obyčejnou čepici, hřejivý kulich, slušivou hučku, kožešinovou beranici nebo měkký baret seženete v každém módním salonu, butiku, krámku s pleteným zbožím, ve větší galanterii, ale také v obyčejném supermarketu. Stačí si vybrat. A pokud neseženete vhodný model a máte šikovné ruce, můžete si čepici jednoduše vyrobit. Dle vkusu a potřeby ji pak můžete ozdobit střapcem, bambulí, aplikací – třeba barevnou mašlí nebo výraznou květinou, knoflíky, výšivkami, dokonce si můžete na čepici přišít ouška a velké mrkající oči. Že je to šílené? No a?

 

Uzel pro každou příležitost

Každý máme v šatníku jistě alespoň jednu šálu. A někdo třeba dvě, tři, pět nebo deset. Tento kousek oblečení totiž nabývá stále větší popularity nejen u žen, ale také u mužů. Vždyť co zahřeje krk více než dobře uvázaná šála? Můžete si vybrat z několika stovek jedinečných materiálů, barevných kombinací i střihů. Konečně také mizí zlozvyk „schovávat“ šálu pod kabát či do tlusté péřové bundy. Je škoda neukázat krásnou šálu světu! Nezapomeňte také na pěkné vázání, protože i ta nejkrásnější šála bude na krku vypadat špatně, když bude jen tak vlát. Návody na vázání šály můžete najít kdekoli na internetu, můj oblíbený je třeba tento. V poslední době si také nemalou oblibu získaly šátky. Trend barevných cípů z mačkané fáčoviny narůstá každým dnem – a není se čemu divit. Vhodně vybrané a barevně sladěné šátky nádherně doplní outfit a navíc chrání před prochladnutím.

 

Ještě tepleji!

Nezapomínejte ani na rukavice. Možná se to nezdá, ale klouby chladem a promrznutím trpí. Což nezadržitelně přispívá k rozvoji bolestivého revmatismu. Proto až půjdete ven, sáhněte alwspoň po pletených rukavičkách nebo palčácích. A pokud máte jemnou a citlivou pokožku nebo trpíte na ekzémy, chraňte ruce dvakrát tolik! Používejte krém alespoň dvakrát denně a zbavíte se nejen prasklinek na kůži, ale také bolestivých vodnatých vřídků.

 

Trápí vás chlad i v čepicích a šálách? Vyzkoušejte návleky! Módní výstřelky poslední doby potvrzují, že návleky a bandáže už neslouží jen jako sportovní vybavení. Barevné pletené návleky teď snadno seženete – a stojí pár korun.

 

Ještě je vám zima?

Atinka

blogerka Magiclistu

Jsem studentka gymnázia, kytaristka, vᚹnivá čtenářka, tak trošchu spisovatelka a tak trošku snílek. Mezi mé koníčky patří tanec, hudba, filmy i seriály, blogování a samozřejmě chatování. Máte-li zájem, napiššte mi.


Martina Hrubá  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Návleky sama považuji za opravdu "módní výstřelky", stejně jako jsi to nazvala ty. Připadnou mi fakt strašný a nevkusný ;-). To si raději dám opravdu pořádný rukavice místo toho.
Před zimou si také často natírám ruce krémem a hlavně natírám pomádou rty, jelikož sama trpím na popraskaniny.
Ale já doufám, že letos už tyhle všechny návleky a pleteniny budeme moct odhodit :-).
Anna Tišnovská  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Na druhou stranu z praxe baletní přípravky mám vyzkoušeno, že návleky krásně zahřejí. Takže pokud ti vadí, jak vypadají, klidně si je navleč pod zvonové džíny. Na pořádnou koulovačku není nic lepšího ^_^
Jana Crhová  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Už by vážně mohlo začít konečně to jaro, i když to dneska fakt nevypadá, protože napadl další sníh :-( Sníh mám ráda, ale jenom na horách. Na druhou stranu mi vůbec nevadí nošení šál a šátků, protože ty nosím neustále, teda pokud není na ně už moc velké horko...
Eva Hrubá  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
U nás také znovu napadl sníh, už je to otravné. Jeden den krásně slunečno, poté zas prší, sněží tak, že u nás i vypli na půl dne eletriku, strašné. Kéž by už bylo na delší čas sluníčko a teplíčko.
Jana Crhová  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Sluníčko by bylo fajn, ale popravdě by mi stačilo, kdyby se počasí konečně rozhodlo, jestli má být sníh nebo ne :D
jesterka  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
teď v zimě jsem před čepicí dávala přednost kapuci... s čepicí mi moc slehávají vlasy
Jana Crhová  Uživatel je offline   před 7 roky 0 0
Já jsem si zase kvůli tomu pořídila takovou volnou čepici, protože ta mi tak nenatahuje vlasy ;)Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé.

Přejít do archivu článků